Sztuka Świadomego Widzenia

Sztuka Świadomego Widzenia to podstawowy jednodniowy kurs korekcji wad wzroku prowadzony przez autora metody Siergieja Litwinowa.

W czasie zajęć

  • sprawdzisz skuteczność ćwiczeń, psychotechnik i innych sposobów szybkiego odzyskiwania dobrego wzroku
  •  nauczysz się zasad prawidłowego korzystania z oczu
  •  dowiesz się jak rozpoznać przyczyny powstawania wad
  • dobierzesz indywidualny program poprawy wzroku

Autorska metoda terapii wzroku oparta jest na założeniu, że można usprawnić widzenie poprzez ćwiczenia samego oka i mięśni sterujących jego pracą.
Nauczysz się ćwiczeń i technik, które wprowadzone w codzienne życie pozwalają poprawić wzrok lub całkiem pozbyć się takich wad jak zez, astygmatyzm, zaćma, jaskra, krótko- i dalekowzroczność.

Kurs pozwala zrozumieć, że można poprawić wzrok i uczy, jak to osiągnąć.
Daje wiedzę o tym, jak funkcjonują oczy, jakie zachowanie może poprawić wzrok, jak szybko odpoczywać i dbać o oczy.

Każde poprawnie wykonane ćwiczenie na kursie daje choćby na moment poprawę widzenia. To tzw. przebłyski ostrego widzenia (według terminologii amerykańskiego okulisty doktora Williama Batesa), które w miarę treningu stają się coraz częstsze i dłuższe.

Piszą o tym do nas także nasi kursanci:

Po dwóch tygodniach (nie za bardzo intensywnych ćwiczeń) zauważyłem już, że oczy się mniej męczą przy wszystkich wykonywanych zajęciach (szczególnie przy czytaniu i komputerze). Zauważyłem także poprawę widzenia z niewielkich odległości – szczególnie przy czytaniu trzymam teraz książkę dalej – co mnie niewątpliwie bardzo bardzo cieszy:).
Zmieniam powoli przyzwyczajenia. Gdy wychodzę z domu to nie patrzę się „głupio” tylko wynajduje przedmioty położone jak najdalej i staram się je zapamiętywać, obrysowywać itd. Wszędzie szukam moich znajomych – i co mi się nie zdarzało wcześniej – poznaję ich – z dalszej odległości – kolejny powód do radości.
Maciek

Informacje organizacyjne

Kurs w wersji stacjonarnej  jest jednodniowy i odbywa się zazwyczaj w godz. 10.30 -18.00.
Rejestracja uczestników od godz. 10.10

Szkolenia w wersji online są albo jednodniowe w weekendy w godz. 11.00 – 19.00, albo podzielone na dwa bloki zajęć w dwa kolejne popołudnia w środku tygodnia w godz. 17.00 – 21.00. Szczegóły organizacyjne jak się przygotować do kursu online znajdziesz tutaj >

Kurs adresowany jest do osób dorosłych i uczestniczyć w nim mogą osoby od 16 roku życia, a w przypadku młodszych dzieci – zapraszamy w ich imieniu rodziców lub opiekunów, by nauczyli się, jak wykonywać ćwiczenia z dzieckiem. Rodzice z dziećmi mogą uczestniczyć w tygodniowych wczasach z kursem Joga dla twoich oczu.

W zajęciach można uczestniczyć profilaktycznie lub mając wadę wzroku nawet do stopnia pozwalającego na rozróżnianie tylko jasno-ciemno.

Jeśli nosisz soczewki kontaktowe – weź ze sobą okulary lub przynajmniej pojemniczek na soczewki.
Ćwiczenia lepiej jest wykonywać bez okularów lub soczewek,  jeśli tylko pozwala na to Twoja wada wzroku.

W mini sklepiku na kursie do nabycia są książki, kasety audio i wideo, okulary niesoczewkowe i opaski ziołowe do szybkiej regeneracji oczu, muzyka relaksacyjna, tablice i inne pomoce do treningu wzroku oraz preparaty ziołowe wspierające regenerację wzroku.

Uwaga!

Ze względu na koszty organizacyjne cena kursu różni się w zależności od miejscowości, w której odbywa się szkolenie.

Cena kursu obejmuje:

  • prowadzenie szkolenia
  • materiały pomocnicze
  • przerwy kawowe

Posiłek w czasie przerwy obiadowej we własnym zakresie.

Potwierdzeniem rezerwacji miejsca jest wpłata – na minimum 7 dni przed terminem zajęć – na nasze konto w Santander Bank Polska S.A. 15 1090 2053 0000 0001 1024 0638

Osoby, które były już uczestnikami kursów korekcji wad wzroku i chcą ponownie wziąć udział w treningu płacą tylko 95 zł.

Informujemy, iż w przypadku rezygnacji na 3 dni przed kursem będziemy zmuszeni pobrać należność w kwocie 50,- zł tytułem kosztów wynajmu sali. Natomiast osoba, która zrezygnuje z udziału w kursie bez powiadomienia nas, zostanie obciążona kwotą 100,- zł na pokrycie kosztów organizacyjnych.

Dodatkowym warunkiem uczestnictwa zarówno w przypadku osób zgłaszających się po raz pierwszy, jak i powtarzających kurs, jest wypełnienie ankiety zgłoszeniowej na kurs w wybranym terminie i miejscu. 

Uwaga!

W związku z epidemią koronawirusa zapraszamy WYŁĄCZNIE na szkolenia online (prowadzone przez internet)

Jeśli będzie to możliwe szkolenia stacjonarne wznowimy pod koniec maja, ale terminy zostaną potwierdzone po odwołaniu stanu epidemii.

Przewiń do góry