Pomoce do treningu wzroku

Na naszych szkoleniach używamy wielu pomocy , dzięki którym trening wzroku staje się łatwiejszy a efekty szybciej widoczne. Warto je wykorzystywać także w czasie ćwiczeń prowadzonych indywidualnie w domu, by urozmaicać trening i skuteczniej osiągać poprawę widzenia. 

Część z nich to pomoce stosowane przez wielu trenerów ale kilka jest autorskim pomysłem Siergieja Litwinowa. I tak na przykład z pozoru  mało znaczące zastąpienie tradycyjnego sznura elastyczną gumką okazało się wielkim zaskoczeniem i prawdziwym odkryciem na Międzynarodowej Konferencji Terapeutów Widzenia (International Conference for Holistic Vision), na której Siergiej Litwinow poprowadził warsztaty dla trenerów z całego świata.

Poniżej znajdują się informacje o kilku wybranych pomocach wspierających trening widzenia – można znaleźć w naszym sklepie na Allegro a także zamówić bezpośrednio u nas – telefonicznie pod numerem 694 227 016 lub mailem: dzial.handlowy@akasha.com.pl

Zawsze też są dostępne w naszym sklepie w czasie kursów korekcji wad wzroku.

„JOGA dla twoich OCZU” – Meir Schneider

 

Zestaw pomocy do ćwiczeń wzroku opracowany na podstawie doświadczeń własnych Meira Schneidera – niewidomego od urodzenia, który dzięki treningowi odzyskał wzrok i teraz sam prowadzi szkolenia, dzieląc się swoimi doświadczeniami.

Komplet składa się z instruktażowego filmu na DVD, który w czasie rzeczywistym pozwala na wykonywanie najważniejszych ćwiczeń wraz z Meirem Schneiderem i jego uczniem oraz dwóch tablic i kartoników do jednego z ćwiczeń (znajdują się wewnątrz opakowania płyty DVD). Uzupełnieniem kompletu jest podręcznik o tym samym tytule, również dostępny u nas.

Autor skończył szkołę posługując się brajlem a dziś prowadzi auto bez okularów!

„Palming” – Siergiej Litwinow

 

CD zawiera dwie wizualizacje nagrane przez  Siergieja Litwinowa wspierające Palming – należy słuchać z oczami zasłoniętymi dłońmi lub ziołowa poduszeczką.
Czarna mrówka to  relaksacja oparta na dynamicznej zmianie pogłębiającej się czerni – znacząco przyspiesza odprężanie oczu, wspiera odpoczynek od światła, daje uczucie ulgi.
Dr Oczko – to uzdrawiająca wizualizacja , która uruchamia naturalną zdolność organizmu do samoregulacji.

Nagranie pomoże Ci pozbyć się zmęczenia oczu i zregenerować siły witalne.

Sznur do treningu obuocznego widzenia
 

Ćwiczenie ze sznurem polecają wszyscy terapeuci widzenia.  Jego zadaniem jest nauczenie oczu współpracy – obuocznego widzenia. Szczególnie polecane osobom z tzw leniwym okiem i różnicą dioptrii miedzy lewym a prawym okiem.
W zmodyfikowanej wersji – ćwicząc z elastyczną gumką w sposób, jaki pokazuje Siergiej Litwinow na kursach dodatkowo uzyskujemy efekt poszerzania dystansu w jakim możemy widzieć obuocznie.

Jedno z najskuteczniejszych ćwiczeń obuocznego widzenia!

Biodoktor – poduszeczka ziołowa na oczy
 

Ziołowa poduszeczka Biodoktor – rewolucja w odpoczywaniu i dbaniu o oczy!
Może warto zatroszczyć się o oczy, które dostarczają do mózgu do 80 % informacji o świecie zewnętrznym?!
15 minut z poduszeczką Biodoktor to relaks dla oczu, gwarancja odpoczynku od światła, szybka regeneracja systemu nerwowego, delikatny aromat specjalnie dobranych ziół, szybkie przywrócenie spokoju wewnętrznego.
Kiedy mamy zmęczone nogi wiemy, że trzeba usiąść i dać im odpocząć. Kiedy mamy zmęczone oczy mówimy „nie mogę już czytać, bolą mnie oczy” i…włączamy telewizor.

Jak wielką ulgę i pomoc zmęczonym oczom mogą przynieść tak proste metody – sprawdźmy sami!

Obturator – zaślepka ( zasłonka) na oko do ćwiczeń

 

Obturator to zasłonka na oko mająca zastosowanie przy leczeniu zeza, niedowidzenia oraz podwójnego widzenia. Całkowicie zasłania światło docierające do jednego oka. Może być stosowany zarówno na prawe jak i na lewe oko w zależności od potrzeby. Dzięki specjalnej konstrukcji pozostawia więcej miejsca niż tradycyjne zaślepki, dzięki czemu można mieć oko zarówno zamknięte jak i otwarte pod zaślepką.

Może być stosowany przez dorosłych i dzieci.

Obuoczne widzenie to kwestia nie tylko komfortu wizualnego ale też redukcja stresu

Obturator – zaślepka nakładana na okulary

 

Obturator to zasłonka zakładana bezpośrednio na oko lub na okulary polecana przy tzw. leniwym oku.
Prezentowana tutaj jest zakładana na szkła okularowe. Całkowicie zasłania światło docierające do oka. Może być stosowana zarówno na prawe jak i na lewe oko w zależności od potrzeby ( lub założona na oba szkła okularowe). Przedłużona część boczna ogranicza docieranie światła także z boku okularów.

Pamiętaj – zaślepką zasłaniamy mocniejsze oko, by zmobilizować słabsze do aktywniejszej pracy!

Polecamy również sprawdzone suplementy, które korzystnie wpływają na poprawę widzenia m.in Fit Line Lutein czy estry omega 3+6 z oleju lnianego.

Jeśli jesteś nimi zainteresowany:

Przewiń do góry