Sztuka Świadomego Widzenia

Sztuka Świadomego Widzenia to podstawowy jednodniowy kurs korekcji wad wzroku prowadzony przez autora metody Siergieja Litwinowa.

W czasie zajęć

  • sprawdzisz skuteczność ćwiczeń, psychotechnik i innych sposobów szybkiego odzyskiwania dobrego wzroku
  •  nauczysz się zasad prawidłowego korzystania z oczu
  •  dowiesz się jak rozpoznać przyczyny powstawania wad
  • dobierzesz indywidualny program poprawy wzroku

Autorska metoda terapii wzroku oparta jest na założeniu, że można usprawnić widzenie poprzez ćwiczenia samego oka i mięśni sterujących jego pracą.
Nauczysz się ćwiczeń i technik, które wprowadzone w codzienne życie pozwalają poprawić wzrok lub całkiem pozbyć się takich wad jak zez, astygmatyzm, zaćma, jaskra, krótko- i dalekowzroczność.

Kurs pozwala zrozumieć, że można poprawić wzrok i uczy, jak to osiągnąć.
Daje wiedzę o tym, jak funkcjonują oczy, jakie zachowanie może poprawić wzrok, jak szybko odpoczywać i dbać o oczy.

Każde poprawnie wykonane ćwiczenie na kursie daje choćby na moment poprawę widzenia. To tzw. przebłyski ostrego widzenia (według terminologii amerykańskiego okulisty doktora Williama Batesa), które w miarę treningu stają się coraz częstsze i dłuższe.

Piszą o tym do nas także nasi kursanci:

Po dwóch tygodniach (nie za bardzo intensywnych ćwiczeń) zauważyłem już, że oczy się mniej męczą przy wszystkich wykonywanych zajęciach (szczególnie przy czytaniu i komputerze). Zauważyłem także poprawę widzenia z niewielkich odległości – szczególnie przy czytaniu trzymam teraz książkę dalej – co mnie niewątpliwie bardzo bardzo cieszy:).
Zmieniam powoli przyzwyczajenia. Gdy wychodzę z domu to nie patrzę się „głupio” tylko wynajduje przedmioty położone jak najdalej i staram się je zapamiętywać, obrysowywać itd. Wszędzie szukam moich znajomych – i co mi się nie zdarzało wcześniej – poznaję ich – z dalszej odległości – kolejny powód do radości.
Maciek

Informacje organizacyjne

Kurs w wersji stacjonarnej  jest jednodniowy i odbywa się zazwyczaj w godz. 10.30 -18.00.
Rejestracja uczestników od godz. 10.10

Szkolenia w wersji online są zwykle podzielone na dwa bloki zajęć w dwa kolejne popołudnia w środku tygodnia w godz. 18.00 – 21.00 lub dwa przedpołudnia w weekend w godz. 10.30 – 13.30. Szczegóły organizacyjne jak się przygotować do kursu online znajdziesz tutaj >

Kurs adresowany jest do osób dorosłych i uczestniczyć w nim mogą osoby od 16 roku życia, a w przypadku młodszych dzieci – zapraszamy w ich imieniu rodziców lub opiekunów, by nauczyli się, jak wykonywać ćwiczenia z dzieckiem. Rodzice z dziećmi mogą uczestniczyć w tygodniowych wczasach z kursem Joga dla twoich oczu.

W zajęciach można uczestniczyć profilaktycznie lub mając wadę wzroku nawet do stopnia pozwalającego na rozróżnianie tylko jasno-ciemno.

Jeśli nosisz soczewki kontaktowe – weź ze sobą okulary lub przynajmniej pojemniczek na soczewki.
Ćwiczenia lepiej jest wykonywać bez okularów lub soczewek,  jeśli tylko pozwala na to Twoja wada wzroku.

W mini sklepiku na kursie do nabycia są książki, kasety audio i wideo, okulary niesoczewkowe i opaski ziołowe do szybkiej regeneracji oczu, muzyka relaksacyjna, tablice i inne pomoce do treningu wzroku oraz preparaty ziołowe wspierające regenerację wzroku.

Uwaga!

Ze względu na koszty organizacyjne cena kursu różni się w zależności od miejscowości, w której odbywa się szkolenie.

Cena kursu obejmuje:

  • prowadzenie szkolenia
  • materiały pomocnicze
  • przerwy kawowe (w czasie szkoleń stacjonarnych)

Posiłek w czasie przerwy obiadowej we własnym zakresie.

Potwierdzeniem rezerwacji miejsca jest wpłata – na minimum 7 dni przed terminem zajęć – na nasze konto w Santander Bank Polska S.A. 15 1090 2053 0000 0001 1024 0638

Osoby, które były już uczestnikami kursów korekcji wad wzroku i chcą ponownie wziąć udział w treningu płacą tylko 95 zł.

Informujemy, iż w przypadku rezygnacji na 3 dni przed kursem będziemy zmuszeni pobrać należność w kwocie 50,- zł tytułem kosztów wynajmu sali. Natomiast osoba, która zrezygnuje z udziału w kursie bez powiadomienia nas, zostanie obciążona kwotą 100,- zł na pokrycie kosztów organizacyjnych.

Dodatkowym warunkiem uczestnictwa zarówno w przypadku osób zgłaszających się po raz pierwszy, jak i powtarzających kurs, jest wypełnienie ankiety zgłoszeniowej na kurs w wybranym terminie i miejscu. 

WZNAWIAMY SZKOLENIA STACJONARNE! Będziemy  prowadzić zarówno szkolenia tradycyjne – w bezpośrednim kontakcie z trenerem zgodnie z aktualnymi zasadami bezpieczeństwa, jak również pozostaną szkolenia online, dla osób preferujących tą formę.

Przewiń do góry