Jeśli chcesz uczestniczyć w szkoleniu online…

 1. Na dole strony https://jogaoczu.com/sztuka-swiadomego-widzenia/ wybierz ankietę z odpowiadającą Ci datą szkolenia online.
 2. Wypełnij wszystkie rubryki w ankiecie przedkursowej.
 3. Jeśli posiadasz hasło uprawniające do skorzystania z rabatu – wpisz je w wyznaczonym polu.
 4. Podaj dane do faktury (jeśli chcesz fakturę na firmę – podaj NIP) i dokonaj wpłaty na konto w Santander Bank  Polska S.A.  15 1090 2053 0000 0001 1024 0638 wybierając odpowiednią opcję cenową.
 5. Fakturę w pdf otrzymasz na podany adres mailowy.
 6. Zainstaluj bezpłatne programy na swoim komputerze: Microsoft Teams i Skype ( stąd pobierzesz Skype natomiast Teams pobierze Ci się automatycznie z linku po zaakceptowaniu zaproszenia na spotkanie lub możesz go zainstalować wcześniej pobierając wersję bezpłatną ze sklepu Google lub Play albo ze strony https://www.microsoft.com/pl-pl/microsoft-365/microsoft-teams/online-meetings . Szkolenie będzie prowadzone na platformie Teams, ale w razie wystąpienia problemów technicznych Skype będzie rozwiązaniem alternatywnym.
 7. Po otrzymaniu na swój adres e-mail materiałów szkoleniowych w wersji elektronicznej, wydrukuj je, a przynajmniej strony z tablicami (tablice najlepiej w 2 egzemplarzach – jeden do powieszenia w odległości kontrolnej, drugi do ręki) lub zapisz na swoim komputerze, by móc korzystać w czasie szkolenia, jeśli wydruk nie jest możliwy.
 8. W przeddzień kursu  wejdź na podany w mailu link i zrób próbne połączenie, jeśli zostanie zaplanowane spotkanie testowe (robimy je w przypadku udziału osób, które nie mają doświadczenia w pracy zdalnej).
 9. Przed połączeniem:
 • Pozamykaj w komputerze lub smartfonie wszystkie programy, z których nie będziesz korzystać w czasie połączenia.
 • Sprawdź jakość połączenia i jeśli możesz – popraw go: przenieś komputer bliżej nadajnika WiFi lub połącz się kablem.
 • Ustaw komputer niedaleko okna tak, by światło znajdowało się z tyłu kamery, było poza kamerą i dobrze oświetlało Twoje oczy. W godzinach wieczorowych lub w pochmurny dzień – ustaw lampkę biurową za komputerem tak, by dobrze oświetlała Twoją twarz lecz nie świeciła po oczach. Mocno oświetlone tło za Twoimi plecami spowoduje, że kamera zogniskuje się na świetle a Twoja twarz i oczy będą słabo widoczne.
 • Ustaw komputer lub smartfon tak, by Twoje oczy znajdowały się na środku ekranu i żebyś nie musiał/-a trzymać smartfonu w rękach przez kilka godzin szkolenia.
 • Jeśli masz taką możliwość – przygotuj dodatkowy mikrofon (może być ze słuchawkami) na wypadek gdyby Twój komputerowy mikrofon słabo zbierał głos.
 • Zagwarantuj sobie na czas szkolenia spokój i izolację od dzieci, domowników, postronnych hałasów. W międzyczasie będą krótkie 10 lub 15 minutowe przerwy. W czasie szkoleń całodniowych po 3 godzinach zajęć w czasie godzinnej przerwy obiadowej – nadrobisz kontakt z bliskimi, a potem znowu 3 godziny szkolenia z 10 minutową przerwą.
 • W blokach ćwiczeń będą także mikroprzerwy na wypoczynek oczu.
 • Przygotuj kilka kartek papieru i długopis, by móc robić notatki w czasie szkolenia, zapisywać pytania lub sugestie.
 • Przygotuj sobie herbatki, kawy lub wodę abyś nie musiał/-a odrywać się w czasie szkolenia.
 1. Ewentualnie ubierz się 🙂 – będziesz proszona/y o pojawienie się na ekranie publicznie – podobnie jak na szkoleniu na żywo. Wybierz niekrepujący ruchów wygodny strój, pozwalający na swobodne wykonywanie ćwiczeń ruchowych (wymachy rąk, skłony).
 2. Jeśli szkolenia będzie słuchać jeszcze ktoś z twojej rodziny masz 2 opcje:
 • Osoba towarzysząca uczestniczy pasywnie – bierze udział tylko z Tobą. Wtedy nic nie płacisz, ale zadajesz pytania tylko dotyczące Ciebie i Twoich problemów, prowadzący zajmuje się tylko Tobą.
 • Osoba towarzysząca uczestniczy aktywnie – może zadawać pytania i prowadzący uwzględnia jej potrzeby w czasie szkolenia. W tym wariancie – zgłaszasz drugą osobę jak normalnego uczestnika przy jednej kamerze. Dopłacasz tylko 50% wartości kursu (tyle ile Ty zapłaciłeś – 50%) tak zwany Pakiet PARTNERSKI.
 1. W dniu szkolenia zaloguj się do programu 10 minut przed rozpoczęciem zajęć i poczekaj na rozpoczęcie szkolenia.
 2. Po rozpoczęciu szkolenia włącz głośniki w komputerze lub przejdź na tryb głośnika w smartfonie, wycisz własny mikrofon i wyłącz kamerę.
 3. Odpowiadając na pytania prowadzącego – korzystaj z czatu.
 4. Gdy prowadzący poprosi – włącz kamerę i mikrofon na czas wideoczatu.
 5. Po szkoleniu – jeśli chcesz w przyszłości korzystać z rabatów na inne nasze szkolenia i powtórki tego szkolenia – wypełnij ankietę poszkoleniową i podaj swoje rady, przemyślenia i życzenia.
 6. Następnego dnia po szkoleniu podziel się wiedzą z bliskimi. Opowiedz znajomym na czym polega metoda Siergieja Litwinowa (zmodyfikowana metoda dra Batesa). Naucz kogoś robić przynajmniej po jednym ćwiczeniu z każdego z pięciu głównych rodzajów ćwiczeń. Umów się na wspólne regularne ćwiczenia lub zapisz się na regularne treningi z Siergiejem Litwinowem. Po pewnym czasie ćwiczeń zapisz się na powtórkę szkolenia po promocyjnych cenach.
 7. Wesprzyj nas w mediach:) lub napisz w mailu referencje, które możemy zamieścić na stronie wraz z innymi opiniami naszych kursantów (zobacz!)
 8. Zawsze możesz też skorzystać z wideokonsultacji i personalnych treningów z Siergiejem Litwinowem.
Przewiń do góry