Siergiej Litwinow

Prezes sp. z o.o. Akasha
artysta-malarz
pisarz
mecenas sztuki
wydawca
trener.

 

Podczas pobytu w Kijowie uczęszczał na liczne zajęcia z psychologii przy Akademii Nauk Ukrainy oraz prowadził własne szkolenia z zakresu rozwoju osobistego i niewerbalnej komunikacji dla dużych grup (ok. 2 000 osób na sali).
Przez wiele lat współpracował z Sekcją “Człowiek – Wszechświat” Akademii Nauk Ukrainy, gdzie prowadził badania w zakresie oddziaływania psychiki na stres, emocje i procesy myślenia.

Prowadził swoje firmy na Ukrainie i w Czechach.

Po przeniesieniu się do Polski od roku 1993 jest Prezesem spółki z o.o. AKASHA, zajmującej się psychoedukacją (kursy, treningi, opracowywanie autorskich programów szkoleniowych dla firm) i holistycznymi metodami reedukacji widzenia (kursy korekcji wad wzroku i „fitness wzroku” oparte na autorskiej metodzie, w tym także szkolenia dla firm dotyczące poprawy widzenia w czasie pracy przy komputerze, w warunkach stresu i przewlekłego przeciążenia).

Jako współautor wydał w Polsce i Czechach książkę “Widzę bez okularów” oraz opracował komentarze do książki W.H. Batesa “Lepszy wzrok bez okularów metodą doktora Batesa”.

Jest również członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Terapeutów Widzenia, w ramach którego brał udział w licznych międzynarodowych konferencjach i występował jako kluczowy wykładowca na konferencji HVI na Maderze i w Monachium. Akasha była organizatorem „14 International Conference for Holistic Vision” w Polsce. 

Autor szeregu publikacji dotyczących modeli myślenia i zachowania w popularnych czasopismach w Polsce.
Często występuje jako ekspert w dziedzinie języka ciała i niewerbalnej komunikacji w programach telewizyjnych (głównie TVN 24) oraz w czasopismach (Fakt, Superexpres).

Poprowadził także cykl audycji w Polskim Radio Program 3 o tematyce promującej zdrowy model życia oraz miał swoje rubryki autorskie z poradami w Dzienniku Zachodnim, Głosie Wybrzeża, Optymalniku, Zdrowej Medycynie, Elixir – nowa formuła życia, Psychologii w biznesie.

Posłuchaj wywiadu z Siergiejem Litwinowem w radio Czerwona Pigułka

Prowadzi treningi i konsultacje dla organów administracji państwowej, firm i instytucji.
Jako trener prowadził grupy sprzedawców firm sprzedaży bezpośredniej m.in. Collagen Beauty, Philipiak, Dr. Nona, DMB (Dynamic Modern Business).
Szkolił także pracowników Gazety Wyborczej oddział Katowice, Polonica, Polmozbyt, Infor, Cezas Białystok, Linde Gaz, Rollen Polska Studio Figura, Sita, RUCH, Dialog, Zakłady Miesne Kamińskii innych.

Jest ponadto autorem serii książkowej “Ludowe tradycje, wierzenia i metody terapii”.
Przygotowuje do wydania książki: “Tatwy – rytmy, które rządzą światem”, „Hipnoza w codziennym życiu i marketingu”.
Robi ilustracje i opracowania graficzne do książek własnych i innych autorów (m.in. R.M.Kaplana, W.H.Batesa, J. Prokopiuka i innych).
Maluje karykatury, portrety i obrazy, rzeźbi.
Jest marszandem i wydawcą literatury i muzyki.

Po szkoleniu z Johnem Seymourem.

Posiada certyfikaty szkoleniowe:

 • Trener NLP oraz Master – Practitioner in the art of NLP – Society of Neuro-Linguistic Programming
 • NLP and Accelerated Personal Development – Meta-Mind Consulting & John Seymour Asssociates
 • Advanced Presentation Skills I – International Institute for NLP & MORE
 • Sukces sprzedaży z NLP – Lambent Training Joseph O’Connor
 • Skuteczny menadżer malej firmy – Centrum Edukacyjne Weles
 • Call Center – Centrum Telemarketingu Bancom sp. z o.o.
 • Zarządzanie czasem – GB Resources Polska
 • Centra finansowe świata – Międzynarodowe standardy rachunkowości i rewizji finansowej – Fundacja Rozwoju Rachunkowości w Polsce ( Nowy Jork)
 • Specjalista z zakresu akupresury i terapii manualnej – dyplom wydany przez Wojewódzkie Centrum Naukowo – Informacyjne w Kijowie
 • Certificate of Completion Joint Release – Korperthercpeutische Praxis Stefan Butteweg, HP
 • Master of Usui System of Natural Healing – Usui Shiki Ryoho

O sobie mówi:

W szkoleniach najbardziej mnie fascynuje możliwość spotykania osób o wysokich wymaganiach i ambitnym dążeniu do samodoskonalenia się. Lubię widzieć wątpliwość i niepewność w czasie zmian i szalony błysk w oku, gdy dochodzi do znalezienia zaskakującego rozwiązania poważnych problemów. Lubię listy opisujące ogromne zmiany, które moi kursanci wprowadzają w życie po szkoleniach i długie dyskusje po zajęciach na spotkaniach towarzyskich. Wtedy wiem, że zmieniamy siebie, zmieniamy świat.

Lubię natłok pomysłów, gdy przygotowuję własne programy szkoleniowe. Motywują mnie wizje korzyści, które odniosą moi uczestnicy szkoleń.

Szkoląc – czuję ducha odkrywcy i przewodnika, prowadzącego po ścieżkach świadomości.

Lubię intensywnie pracować i aktywnie wypoczywać.
Dużo podróżuję, uprawiam narciarstwo, wschodnie sztuki walki, surfing.
Moją pasją jest malarstwo i fotografia jako tworzywo sztuki.
Przygotowuję indywidualną wystawę, kolekcjonuję także dzieła sztuki polskich i ukraińskich artystów.
Lubię nowe wyzwania i realizuję się w projektach interkulturowych.

Na tle jednego ze swoich obrazów.
Przewiń do góry